В КИЄВІ ГАСТРОЛЮЄ ТЕАТР ЄВГЕНІЯ МИРОНОВА

10.24.2007
otherside.org.ua

"Театральна компанія Євгенія Міронова" покаже киянам прем'єру "Фігаро". Спектаклі пройдуть 23 і 24 жовтня на сцені Київського театру оперети, повідомив сьогодні на прес-конференції Євгеній Миронов.

За його словами, ідея сучасного прочитання п'єси Пьєра Огюстена Карона де Бомарше виникла більше року тому, а близько року тому почалися репетиції в Одесі, де на четвертий день репетицій актори і пришли до висновку про необхідність створення і самої "Театральної компанії", яка, таким чином, "родом з Одеси".

Втім, відбулося це волею випадку. "Я б, звичайно, хотів вам сказати – тільки Україна, тільки Одеса, але репетирувати ми винні були в Туреччині. Там трапився теракт, після цього я подзвонив друзям до Одеси", – розповів Миронов.

За його словами, трохи "авантюристське" місто біля моря допомогло правильно настроїтися всім учасникам спектаклю – Віталієві Хаєву (Граф), Лії Ахеджаковій (Марселіна), Авангарду Леонтьєву (Бартоло), Олександру Новіну (Керубіно), Юлії Пересильд (Сюзана), Ганні Уколовій (Фаншетта), Андрію Фоміну (Базіль, мадам Маргарита, Сад). Всі вони були присутні сьогодні на прес-конференції.

Потім були репетиції і прем'єра в Москві (у театрі Моссовета), в декількох містах Росії, в Прибалтиці (Рига, Таллін), в Одесі – і ось тепер в Києві.

"Я завжди хвилююся, коли приїжджаю до Києва, тому що небагато таких місць на пострадянському просторі, які дуже важливі не тільки в географічному сенсі, але і традиційно театральні. (...) Київ – знамените театральне місто", – сказав Миронов.

Відповідаючи на запитання, чи не боїться він неминучих порівнянь з своїм знаменитим однофамільцем, що блищав в ролі Фігаро – Андрієм Мироновим, артист сказав, що "ця боязнь проходить через п'ять секунд".

"Це інший спектакль, інша мова, інший час", – відзначив він. Сценічна версія, складена Кирилом Серебрянниковим (на основі перекладу Марії Зоніної), – відхід від водевіля і оперети, "спроба прочитати те, про що дійсно писав Бомарше". Наскільки вдала – судити глядачам. Втім, відзначив Миронов, "Фігаро" все одно залишається комедією положень, а, як відомо, грати комедію – найважче.

Це друга спільна робота Євгенія Миронова з режисером Кирилом Серебренниковим після "Панів Головльових", але перша прем'єра його власної компанії (яку артисти і сам Миронов вважають за краще називати "сім'єю").

Щодо причин створення такої компанії, то артист пояснив це тим, що йому набридло кожного разу нервувати, чи все буде зроблено правильно – "у нас же ніхто ні за що не відповідає".

Тепер, ставши і продюсером, Євгеній Миронов за все відповідає сам.