МИРОНОВ ПРОТИ МАШКОВА

"Комсомольска правда в Україні"
10.13.2006
Варвара Саніна

З його картин "Кохання", "Ліміта" та "Підмосковні вечори" почали свою тріумфальну ходу Євген Миронов та Володимир Машков. У бойовику "Полювання на Піранью" завжди позитивному, не від світу цього Миронову дісталася негативна роль. Він із задоволенням полює на позитивного Машкова. Про кульбіти акторської долі ми розмовляли ще літом на "Кінотаврі" з продюсером картини Валерієм Тодоровським.

— Хто побачив у Миронові негативного героя?

— Це була моя ідея, яка всіх влаштовувала. Я дав Жені почитати сценарій, і він одразу зателефонував режисерові Андрієві Кавуну. Вони зустрілися і одразу в кафе, напевного, години зо три сиділи, довго щось один одному пояснювали, у чомусь запевняли. Головне, що одразу впадало у вічі – це те, як у Жені палають очі. Видно було, якм йому хочеться, як хочеться нарешті побути негідником. Але якщо б ми йому не повірили на пробах, ми б його не взяли...

— У "Полюванні на Піранью" склався обернений тандем: Машков – хороший, Миронов – поганий... На Ваш погляд, це був вдалий хід?

— Так. Адже це дві людини, які дуже довго працювали разом і знімалися, але тоді все було навпаки. З "ідіота" князя Мишкіна зробити негідника! Це було дуже цікаво йому і нам. Крім того, хотілося зруйнувати наш стереотип злодіїв: величезні, страшні, накачані люди, що нищать все на своєму шляху. Найстрашніші лиходії насправді миршаві, і ось цей клубок злості у них зносить все на своєму шляху. Треба було створити якогось нового лиходія, де зло – не кулаки. Зло – це характер, це світосприйняття. Ми брали для себе за приклад хорошо артиста Геррі Олдмана у фільмі "Леон-кілер". Його герой теж миршавий, страшний, клубок негативної енергії. Ось ми такого собі вигадали та вирішили, що ця людина має у нас з'явитися в кіно. І Женя Міронов як артист, який може зіграти ВСЕ, пішов на це зацікавлено.

— Машков багато знімається. Чи складно було "вписатися" в його графік?

— Ви знаєте, як не дивно, Машкова отримати було легко. По-перше, я багато років із ним товаришував, тому, коли зателефонував до нього у Лос-Анджелес і сказав, що є такая історія, я почув, що це йому цікаво, тому що він жодного разу героя екшену не грав. Але ж він створений для цього. Машков – надзвичайно відповідальна людина. Є таке правило: що серйозніший артист, то з ним простіше. Складно з різними шахраями, які у десяти метрах знімається, обманює, все хоче встигнути, це та категорія людей, з якими стикатися неприємно. На жаль, їх більшість, але ані Миронов, Ані Машков до них не відносяться.

Тому з Машковим було просто. Він приїхав з Америки та два місяці знімався у фільмі "Піранья", не відволікаючись ні на що інше. Він качався у залі, робив м'язи, будував образ. Він віддав цьому шматок свого життя, як і годиться в усьому світі. от у нас сидить пів пляжу людей, які метушливо бігають очима, намагаються десь "пристроїтися", все встигнути, і в результаті в них нічого не виходить. Тому вони – не Міронови та не Машкови.