ДОКЛАДНІШЕ ПРО ФІЛЬМ "ПОЛЮВАННЯ НА ПІРАНЬЮ"

"Кiно-Театр"

ПРО ФІЛЬМ

Фільм знятий за мотивами однойменного роману Олександра Бушкова.

Місто Шантарск – вигадане місто. Герой Бушкова Мазур – агент спецпідрозділу "Піраньї".

Для зйомок фільму продюсери Валерій Тодоровский й Ілля Неретін запросили Андрія Кавуна, що зняло до цього три багатосерійних телевізійних фільми: "Вокзал", "Команда" й "Курсанти". Фільм "Курсанти" брав участь у фестивалі телевізійного кіно в Монте Карло, вийшов у фінал міжнародної телевізійної премії "Emmy Іnternatіonal" за 2005 р.

Головні ролі у фільмі виконують мега-зірки вітчизняного кіно Володимир Машков й Євгеній Миронов. Це четвертий спільний фільм акторів: дует Машков-Миронов знімався в картинах "Ліміту", "Мама", "Ідіот". Однак в "Піраньях" актори вперше помінялися звичними амплуа: Володимир Машков грає позитивного героя, Євгеній Миронов – лиходія.

Заради ролі Євгенію Миронову довелося пофарбувати волосся в білий колір. На його думку це надає твердості його героєві.

Майже всі трюки у фільмі актори виконують самі. З особливою насолодою це робив Володимир Машков. Це було особливою умовою участі актора у фільмі.

Непрохідну тайгу режисер Андрій Кавун хотів знімати під Красноярськом, у дійсній тайзі. Правда до обраних мальовничих місць необхідно було добиратися на вертольоті, а для підготовки знімальної площадки довелося б вирубати не один кубометр живого лісу. Так від ідеї зйомок у красноярській тайзі довелося відмовитися.

"Заїмка в тайзі" була вибудувана під Мінськом. Кінематографічне поселення відразу стало місцевою визначною пам'яткою. Жителі вигаданого містечка одягнені в одяг різних часів: форма білогвардійців, одяг селян ХІХ століття... Художникові по костюмах Людмилі Гаїнцевій довелося одягти більше 100 чоловік масовки.

У фільмі герой Володимира Машкова робить лук з підручних матеріалів... Це одна з найцікавіших сцен у картині. Знімальна група розшукала колишнього спецназівця ГРУ, що провів майстра-клас по виживанню в лісі й виготовленню "самопальної" зброї: лука, тятиви, стріл... У результаті навчання Світлана Антонова – виконавиці головної ролі – втратилася волосся: в одній зі сцен, роблячи лук, Володимир Машков відрізає акторці косу. Зрозуміло, цю сцену знімали одним дублем.

При зйомках цього фільму не постраждала жодне тварина.

АВТОРИ ПРО ФІЛЬМ

Андрій Кавун – режисер:


"У даній роботі мені цікаво зняти трюкове кіно у всіх його проявах. Мінімум комп'ютерної графіки, максимум вірогідності, щоб глядач, прийшовши дивитися цей фільм, повірив, що всі що ми йому показуємо, могло відбутися по-справжньому. Для цього ми спеціально з оператором Романом Васьяновим обрали напівдокументальний метод зйомки. Немов усе не вигадано, а реально. У кадрі акторці Світлі Антоновій по-справжньому відрізають ножем волосся, Володя Машков сам виконує складні трюки. В Америці йому ніколи б не дозволили виконати ті трюки, які він робить у нас. Там строгий розподіл, хто й що повинен робити на площадці. У нас же він стрибає зі скелі на дерево, що ламається, падає вниз на камені. Робить це сам і з великим задоволенням... Для нього це можливість показати й прожити роль до кінця. І від цього він одержує кайф...

До цього фільму я зняв три серіали – відносини, психологічні розмови, життєві колізії. Тут же хочеться реалізувати свої хлоп'ячі фантазії. Зробити видовищне кіно. Немов мультфільм, де кожні кілька секунд повинне відбуватися щось захоплююче, що викликає в глядача емоції".

Валерій Тодоровский – спів продюсер фільму:

"Зйомки цього фільму можливі були тільки зараз й, напевно, більше ніколи. Для нас із Іллею Неретіним (спів продюсер фільму) і Андрієм Кавуном було дуже важливо запросити на цей фільм саме цих артистів, які сьогодні виконують головні ролі. І нам це вдалося...

Взагалі жанр "екшн" у нашій країні дуже затребуваний. Але мало в кого він виходить. Як мені здається, ми можемо претендувати на те, що ми робимо "екшн" з людською особою, тому що, уважалося, що герой цього жанру – безлика особа з накопиченням м'язів. У нас же серйозний, розумний герой у відмінній фізичній формі. Чим доводимо, що одне іншого не виключає. Мені здається це дуже важливо. Серйозні, драматичні актори не грали таких ролей..."

Володимир Машков – виконавець ролі Кирила Мазура:

"Роблю трюки сам, тому що мені самому це дуже цікаво. Такої кількості адреналіну я ще ніколи не одержував.

Я давно читав цей роман Олександра Бушкова. Він мені здався цікавим. Взагалі мені подобається цей жанр. З'єднання екшена з безумно дивною естетикою – заворожує й захоплює. Начебто наш час, а при цьому старообрядники, козаки й нескінченний рух героя. Увесь час щось відбувається. У сценарії гарні діалоги й динамічна побудова дій. На мій погляд, це гарна чоловіча історія, що безумовно буде цікава й жінкам."

Євген Миронов – виконавець ролі Прохора:

"Коли Валерій Тодоровский запропонував мені цю роль – я погодився відразу. У мене в кіно ще не було негативних героїв, якщо не вважати роль в "Зміїному джерелі". Роль Прохора, що влаштовує полювання на людей, мені здалася страшної, але при цьому цікавій. Для актора завжди цікаво знайти причини жорстокості його героя, і ми їх вигадали... Ну, а для твердості його образу ми вирішили пофарбувати його в білий колір".

Світлана Антонова – виконавиця ролі Ольги:

"Для мене це перша більша роль у кіно, але не перша робота з режисером Андрієм Кавуном. Проби були дуже довгі. Коли я довідалася, що моїм напарником по фільму буде Володя Машков, чесно зізнаюся, переживала. Але страхи виявилися даремними. Після першого ж знімального дня цей бар'єр зник. Він дуже уважний до всього...

Моя героїня повинна була бути в гарній спортивній формі. Жорсткою умовою режисера було, щоб я зайнялася спортом і схудла. Заради ролі мені довелося схуднути на 7 кілограм. Але найскладнішим для мене в цьому фільмі були не трюки, а назви різних хімічних препаратів, тому що моя героїня хімік-біолог. Вимовити "радіополінітромагніт заліза" просто неможливо".